FAQ - časté otázky

Profesionálny permanentný makeup Bratislava

FAQ - časté otázky

Keďže pokožka sa nám regeneruje 28 dní, až po 4-6 týždňoch

Štandartne 7 dní, v závislosti od zdravotného stavu klientky, typu pokožky.

Ojedinele sa vyskytuje, že hojenie trvá aj 2-3týždne, v tom prípade odporúčam navštíviť lekára. Môže to signalizovať napr.cukrovku.

Výsledok tetovania závisí od každej z Vás, ak chodíte do solária, máte zvýšenú alebo zníženú funkciu štítnej žľazy,máte pórovitejšiu, mastnejšiu pleťo to kratšie....

Všeobecne tetovanie obočia vydrží  cca do 2 -3 rokov, potom treba tetovanie obnoviť.

Tetovanie pier alebo očných liniek vydrží oveľa dlhšie, pretože pokožka v týchto partiách je tenšia, menej sa mastí.

Závisí čo a ako je tetované. Napríklad pri púdrovej technike je opuch minimálny.

Tetované miesto je opuchnuté len krátko po tetovaní. Približne do hodiny opuch úplne zmizne, pri perách to môže byť o trošku dlhšie

Je to výzva, treba vidieť ale vždy sa niečo s tým dá spraviť, pomôcť

Nie, väčšinou po niekoľkých sedeniach, zbledne, ale ešte som sa nestretla s tťým, že by úplne zmizlo po lasery

Je lepšie termín preložiť, ženské telo je v tom čase nastavené na vylučovanie, je citlivejšie, zákrok je bolestivý a krváca.

Ano, v sprievode rodiča

Čiarková technika či už čepielková alebo strojová nie je vhodná pre každý typ pleti. Sú to povrchové zárezy po pokožky. Závisi aj od kvality pigmentu, ktorý je vpravený do pokožky a kvality práce. Nakoniec však aj od Vás ako sa o tetovanie staráte.

Sama  to ťažko zhodnotíte. Poradí Vám osoba, ktorá daný úkon vykonáva

Mikropigmentacia je iny názov pre permanentný makeup, microblading je tetovanie čepielkomi, vláskovaním.....

Pmu je skratka pre permanentný makeu

Nie, ak sa o to budete starať podla inštrukcii, pracuje sa len so sterilným materiálom, farby neobsahujú žiadne kovy, ihly sú z chirurgickej oceľe. Po tetovani je nutne sa vyhnúť prašným miestam, nenamáčať to, nevystavovať tetovanie priamemu slnku. Nechytať si to prstami.

Tesne po  tetovani, ked pominie účinok anestetika sa treba pripraviť na to, že obočie môže  mierne štípkať, v mieste tetovania sa sťahuje pokožka a vznikajú malé chrastičky, ktoré po pár dňoch samovoľne opadávajú. Nesmiete si ich sama odškrabávať. Minimálne 3-4 dni po tetovaní vyzerá obočie omnoho tmavšie, než v skutočnosti bude, keď všetky chrasty opadajú. Počítajte s tým, že tetovanie bude o 50 % svetlejšie. Po tetovaní si neplánujte dôležité stretnutia minimálne 7 dní, ak sa obávate, že vám budú chrasty prekážať.

Zamedziť kontaktu s vodou po celu dobu, cca 7 dní

Jeden krát za deň potrieť bud vazelínou alebo opthalmo-septhonexom tenkú vrstvičku, po chvíľke zotrieť servítkou, nenechať zaschnúť, aby ste nemala veľké chrasty.

Čiže potrieť a o chvíľku zotrieť. Potierať sa musí 1x denne, pretože by to bolo veľmi suché, zvlášť pri veľmi suchej pokožke.

Chrastičky sa nesmú strhávať, musia samé odpadnúť, následne sa tvoria malé šupinky a až potom postupne vidíte výsledok. Farba ešte pár dní na pokožke pracuje, vyvíja sa.....