Permanentný makeup a Vitiligo

Profesionálny permanentný makeup Bratislava

Permanentný makeup a Vitiligo

Ako može pomôcť permanentný makeup ženám, mužom ktorí trpia depigmentáciou pokožky/ Vitiligom /?

Veľa sa hovorí, píše o tetovaní obočia ale málo sa hovorí o paramediciálnom tetovaní.
Čo je vlastne vitiligo? Depigmentácia pokožky, ktorá vzniká následkom zániku melanocytov a má sklon k progresii. Bežne to poznáme ako ostro ohraničené biele škvrny kontrastujúce so zhnednutou pokožkou.

Čo je príčinou ?

Stres, trauma, prudké opálenie, infekcia, dedičnosť. Vo všeobecnosti ide o autoimúnne reakcie keď imunitný systém vytvára protilátky proti vlastným pigmentovým bunkám. Biele krvinky a protilátky napádajú melanocity, zničia ich čo spôsobuje depigmentáciu - VITILIGO Vitiligo sa môže objaviť v ktoromkoľvek roku života. Najčastejšie začína medzi 10-40 rokom života. Najčastejšie však okolo 20 roku. Najčastejšie depigmentované oblasti na tele sú : hlava, šija, krk, axilárne ohyby, chrbty rúk, prsné bradavky, pupok,, niekedy aj horné-dolné končatiny. Zmena vzhľadu vitiligom môže ovplyvniť emočnú i psychickú nepohodu človeka. Žiaľ, v súčastnosti neexistujú uspokojivé liečebné metódy, pacientom s touto chorobou môže pomôcť PARAMEDICIALNY PERMANENTNY MAKEUP ako možné riešenie t.j. trvalejšie sfarbenie postihnutej pokožky metódou mikropigmentácie s bezpečnými pigmentami. Toto ochorenie sa vyskytuje 1-2% všetkých rás.

Kedy nie je vhodné tetovať vitiligom postihnutú oblasť pokožky?

  • Ak je vitiligo v procese šírenia, vtedy treba počkať aspoň 1 rok
  • Keď je pacient opálený, nie je vidieť prirodzenú farbu pokožky
  • Koebnerov fenomén, vznik nových kožných lézii vplyvom poškriabania

Akými farbami sa Vitiligo tetuje?

Oblasti postihnuté Vitiligom by sa nemali vystavovať slnečnému žiareniu, pretože nemajú žiadnu ochranu pred slnečným žiarením /nemajú melanocyty/ preto by mala byť farba pokožky v studených odtieňoch alebo prirodzenej farby. Sú na to špeciálne kamuflážne odtiene podobné k farbe pokožky. Nie je možné vopred zistiť ako bude pokožka klienta reagovať preto sa najskôr robí konzultácia a test na malej ploche kože, ktorá nie je viditeľná. Mesiac je nutné počkať na výsledok. Je dôležité namiešať identický odtieň pigmentu, ktorý ladí s farbou pokožky.

Čo sa stane ak sa pokožka s tetovaním vitiliga opáli?

Ak sa klient s vitiligom opaľuje samozrejme pigment sa nemení s opaľovaním. Len zdravá koža sa opáli, náš tetovaný pigment sa nemení...výhodou je, že rozdiel bude menši ako pred tetovaním.

Permanentný makeup a Vitiligo
Permanentný makeup a Vitiligo

Je pokožka tetovaného vitiliga chránená pred uv žiarením?

Nie, pigment nie je ochranou, je to farbivo, klient potrebuje ochranu proti slnečnému žiareniu.

Ako dlho paramedical tetovanie vydrží?

Nie je možné jednoznačne odpovedať, odporúča sa pravidelné udržiavanie 1x ročne. Je to však veľmi individuálne a závisí to od pokožky.

Darčekové poukážky:


Darujte svojej priateľke, manželke, mame či kamarátke k sviatku či k Vianociam darčekovú poukážku na permanentný make-up v hodnote, ktorú si určíte sami.